Left Banner

Opinie klientów

Opinie klientów

Left Banner

Równowaga kwasowo-zasadowa

Organizm ludzki to niezwykle skomplikowany mechanizm, a jednocześnie zasady utrzymania go w dobrej kondycji są bardzo proste. Dobre (czytaj: zdrowe) odżywianie, odpoczynek, sen, odpowiednia dawka ruchu (nie za mała, nie za duża), dobre relacje z otaczającymi nas ludźmi. Na pozór proste, a jednak w praktyce tak trudne, i wydaje się, coraz trudniejsze w dzisiejszych czasach.

Jednym z parametrów sprawdzających kondycję naszego organizmu jest określenie jego pH, czyli stosunku kationów i anionów w płynach ustrojowych. Prawidłowe pH krwi wynosi 7,35–7,45. Nieprawidłowy poziom pH może doprowadzić do zasadowicy (przy poziomie powyżej 7,45 pH) lub do kwasicy (przy poziomie poniżej 7,35 pH).

Doprowadzenie organizmu do zasadowicy jest rzadsze, natomiast częstym problemem jest zakwaszenie organizmu, związane między innymi z nieprawidłowym odżywianiem. Do zakwaszenia doprowadza spożywanie dużej ilości mięsa, węglowodanów (biała mąka, cukier, jasny ryż, makarony z białej mąki), tłuszcze rafinowane, kawa, czarna herbata, alkohol, nikotyna, żywność wysokoprzetworzona, konserwy. Czynnikami pogłębiającymi zakwaszenie są stres, szybkie tempo życia, przewlekłe choroby, a także zażywanie dużych ilości leków.

W kwaśnym środowisku o wiele szybciej rozwijają się bakterie, grzyby i pasożyty. Ich obecność w organizmie doprowadza do wielu patologii. Zostają zakłócone takie procesy jak: regeneracja komórek, prawidłowe trawienie i wydalanie toksyn. Nagromadzenie toksyn powoduje osłabienie organizmu, a efektem tego jest uczucie zmęczenia i brak wydolności organizmu, które mogą doprowadzić do wystąpienia przewlekłych chorób takich jak: cukrzyca, miażdżyca, osteoporoza czy choroby nowotworowe.

Musimy więc zadbać o odpowiednie pożywienie zmniejszające zakwaszenie organizmu. Należy spożywać takie produkty jak świeże owoce i warzywa. Szczególnie polecane są warzywa czerwone (buraki, marchew, dynia, papryka) i zielone (brukselka, pietruszka, por, seler naciowy, fasolka szparagowa). W naszej diecie nie może zabraknąć olejów roślinnych tłoczonych na zimno (lniany, rzepakowy).

I na koniec pamiętajmy także o dobroczynnym wpływie ziół na nasze zdrowie. W codziennym zabieganiu, gdy nie zawsze udaje nam się prawidłowo odżywiać, wspomagajmy się ziołami właśnie. W tym celu proponujemy herbatkę Homeostasis. Specjalnie dobrana kompozycja ziół pomaga utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową. Herbatka HOMEOSTASIS stanowi mieszankę ziół, które wpływają korzystnie na odtruwanie, równowagę hormonalną, metabolizm węglowodanów i wrażliwość na insulinę, parametry profilu lipidowego, zdrowie układu oddechowego, układu krążenia, układu żołądkowo-jelitowego, pracę dróg żółciowych, układ kostno-stawowy i krążenie mikronaczyniowe.

Posted in: Porady