Left Banner

Opinie klientów

Opinie klientów

Left Banner

Nadmierna potliwość

Zbliża się lato, czas upałów i wysokich temperatur, czas, gdy nadmierna potliwość daje o sobie znać ze zdwojoną siłą. I choć jest ona na ogół fizjologiczną reakcją naszego organizmu, niezbędną do utrzymania prawidłowej temperatury, często bywa dość kłopotliwa. Oto kilka porad, jak w naturalny sposób zmniejszyć aktywność gruczołów potowych.

Ziołowe kąpiele

Warto raz na kilka dni wziąć kąpiel z dodatkiem wywarów z takich ziół jak dąb, czy orzech włoski lub z dodatkiem kilku kropli olejku z drzewa herbacianego.

Do kąpieli i pod prysznic dobrze używać kosmetyków zawierających naturalne olejki eteryczne (takie jak olejek z drzewa herbacianego) lub ekstrakty ziołowe (np. z szałwii, rumianku, tymianku), np. Franciszkańskie mydło antybakteryjne z olejkiem z drzewa herbacianego i Pomadę Franciszkańską - mydło ziołowe w płynie. Dobrze oczyszczają skórę, działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Ograniczając ilość drobnoustrojów, neutralizują nieprzyjemny zapach potu.

Po kąpieli

Pod pachy można zastosować dezodorant zmniejszający potliwość i działający przeciwbakteryjnie, np. Franciszkański dezodorant dla mężczyzn, Franciszkański dezodorant dla kobiet lub Tea Tree Dezodorant z olejkiem z drzewa herbacianego. Zapewni uczucie świeżości, zapobiegnie powstaniu przykrego zapachu. Do codziennego stosowania najlepiej wybierać dezodoranty nie zawierające soli aluminium. Nie blokują gruczołów potowych, nie podrażniają skóry. Mogą je stosować nawet alergicy.

Na stopy, fałdy skórne

Skóra w pachwinach, pod biustem, wszędzie tam, gdzie tworzą się fałdy, a także ta narażona na długotrwały ucisk (u osób otyłych, poruszających się na wózkach, leżących, u osób używających pieluch) poci się bardziej. Naskórek w tych miejscach szybciej ulega podrażnieniu. Mogą tworzyć się otarcia, odparzenia lub odleżyny. Utrzymująca się wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii i powstawaniu przykrego zapachu. Pomocne w tym wypadku jest zastosowanie Naturalnego Pudru do ciała i stóp, który pochłania wilgoć, zapobiega otarciom, powstawaniu ran, czy nawet odleżyn. Synergiczne działanie zawartego w pudrze olejku z drzewa herbacianego z propolisem zapobiega rozwojowi bakterii oraz grzybów odpowiedzialnych za powstawanie problemów skórnych oraz wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Ponadto zmniejsza ryzyko powstania problemów skórnych, daje uczucie suchości, świeżości i komfortu. Zabezpiecza skórę przed podrażnieniami. Można go stosować również przy nadmiernej potliwości stóp.

Ziołowe herbatki

Ogólnoustrojowe działanie wykazują zioła stosowane wewnętrznie. Do najpopularniejszych ziół zmniejszających potliwość należą – szałwia i hyzop. Wypicie rano naparu ziołowego pozwala na kilka godzin ograniczyć pracę gruczołów potowych. Jeśli napary ziołowe stosujemy codziennie, należy pamiętać, by co jakiś czas (w przypadku szałwii po 2 tygodniach stosowania) robić przerwy w ich przyjmowaniu.

Posted in: Porady