Benedyktynka AWDAŃCA OPATA 500 ml

vol. 41% / Objętość netto: 500 ml

Produkt dostępny tylko w sklepie stacjonarnym
Dostępność: W magazynie
107,00 zł
Ship to
*
*
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options

Benedyktynka Awdańca Opata to anyżowy likier z opactwa lubińskiego.

Benedyktynka to owoc wielowiekowej pracy mnichów nad dobroczynnym działaniem ziół. Benedyktynka wytwarzana w opactwie w Lubiniu założonym w 1070 roku przez króla Bolesława Śmiałego, który sprowadził tu benedyktynów z opactwa św. Jakuba z Liege w Belgii. To tu swoją kronikę pisał Gall Anonim, a Ojciec Maciej w 1257 roku po raz pierwszy użył pojęcia Polonia Maior, nadając naszemu regionowi nazwę Wielkopolska.

Z opactwem lubińskim od początku związany był ród wielkopolskich możnowładców Awdańców, z którego pochodził opat Stanisław (przełom XV i XVI w.) Na jego pamiątkę ta anyżowa wersja otrzymała nazwę Awdańca opata.

Benedyktynka początkami sięga 1510 roku, kiedy to mnich Bernardo sporządził miksturę z rumu, ziół i korzeni. Jako lek dla chorych i osłabionych braci szybko znalazła uznanie i sławę nie tylko w klasztorach benedyktyńskich, ale także na dworach królewskich. Pierwotną recepturę zmieniano i udoskonalano, a różne klasztory wypracowały własne oryginalne benedyktynki.

Benedyktynka wyprodukowana  została według własnej, unikalnej receptury w oparciu o XVI-wieczne benedyktyńskie zapisy.

W skład trunku wchodzi 17 ziół, które nadają mu delikatny anyżowy smak i aromat oraz doskonale wpływają na trawienie przynosząc szybko ulgę po obfitym posiłku. Ponadto działa rozgrzewająco i wzmacniająco na organizm oraz znakomicie poprawia nastrój. Na zdrowie!

 

Specyfikacja
Attribute nameAttribute value
OstrzeżeniaOsoby poniżej 18-tego roku życia nie mogą spożywać alkoholu.
PrzechowywaniePrzechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat produktów a także chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiednich ziół, mieszanek oraz herbat.

tel. 32 250 02 57, 784 597 421

Adres mailowy:
herbarium.franciscus@gmail.com

Jak do nas trafić?