Jak poprawić metabolizm

Glony w medycynie naturalnej są stosowane od dawna w polskiej fitoterapii. Występują one w Morzu Bałtyckim, Zatoce Gdańskiej, Morzu Północnym, w północnych rejonach Atlantyku, często są wyrzucane na brzeg. Morszczyn pęcherzykowaty i morszczyn piłkowany dostarczają cennego surowca - plechę morszczynową (Thallus Fuci) dostępną w sklepach zielarskich. Zawiera ona: ok. 5-8% jodu pod postacią dijodotyrozyny, chlorofile, witaminę E, C, B12, wapń, fukoksantynę laminarynę, D-mannitol, kwas alginowy, brom, związki śluzowe, olej algowy, fukozan, szczawiany, azotany, sole potasowe i fosforanowe.

Surowiec ten dostarcza organizmowi dobrze przyswajalnych związków jodu i bromu, które zwiększają ilość wytwarzanych przez tarczycę hormonów tyroksyny i trójjodotyroniny oraz pobudzają procesy kataboliczne, zapobiegające m.in. otyłości i przerostowi gruczołu tarczowego (tzw. wole endemiczne). Zmniejsza wagę ciała, rozszerza naczynia krwionośne, obniża ciśnienie krwi. Wykazuje działanie moczopędne, przez co może likwidować obrzęki. Natomiast surowce polisacharydowe zawarte w morszczynie łatwo pęcznieją w jelitach i tym samym ułatwiają wypróżnianie u osób zmagającymi się z zaparciami i atonią jelit.

Jaką rolę morszczyn odgrywa w profilaktyce i leczeniu otyłości?

Morszczyn jest jednym z ziół przydatnych w leczeniu otyłości, ponieważ przyśpiesza metabolizm (lipidów i węglowodanów) oraz eliminuje wodę z organizmu, która gromadzi się w pozostałej tkance tłuszczowej, gdzie może gromadzić się zbędny chlorek sodu, a on z kolei odpowiedzialny jest za obrzęki i problemy z nadciśnieniem. W mieszankach ziołowych często łączy się go z ziołami działającymi moczopędnie. W Herbarium św. Franciszka stworzyliśmy Herbatkę Ziołową Lekka jak piórko, która łączy w sobie dobroczynne działanie morszczynu z ziołami, które korzystnie wpływają na układ trawienny. Herbatka LEKKA JAK PIÓRKO stanowi mieszankę ziół, której składniki wspierają kontrolę masy ciała, kontrolę łaknienia, prawidłową funkcję układu żołądkowo-jelitowego, czynność tarczycy, metabolizm energetyczny. Borówka przyczynia się do prawidłowego metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek. Mniszek wspiera proces odtruwania organizmu poprzez pobudzanie diurezy. Wykazuje aktywność prebiotyczną co korzystnie wpływa na dobre samopoczucie ze strony układu pokarmowego. Cykoria wspiera kontrolę masy ciała; pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Perz ogranicza łaknienie, pomaga utrzymać kontrolę masy ciała. Łopian i prawoślaz wspierają trawienie. Brzoza wpływa korzystnie na trawienie i proces odtruwania organizmu. Rzewień przyczynia się do dobrego samopoczucia ze strony układu jelitowego. Morszczyn wspiera kontrolę masy ciała, zwiększa poczucie sytości, ogranicza wartość kaloryczną spożytego pożywienia. Strączyniec i herbata chińska pomagają utrzymać prawidłową masę ciała. Guarana jest stosowana tradycyjnie w kontroli masy ciała i metabolizmu tłuszczów.

Inną herbatkę która zawiera w swoim składzie również morszczyn jest Herbatka Ziołowa Na Nadwagę. Składniki herbatki korzystnie działają w wsparciu komfortu układu żołądkowo-jelitowego, prawidłowej motoryki układu pokarmowego, zrównoważonego metabolizmu węglowodanów. Składniki wpływają pozytywnie na ożywienie ciała, funkcję wydzielniczą układu moczowego, kontrolę masy ciała.
Mniszek pomaga utrzymać fizjologiczny zrównoważony odczyn żołądka. Wspiera komfort układu żołądkowo-jelitowego. Morwa biała przyczynia się do zrównoważonego metabolizmu węglowodanów. Pokrzywa ożywia ciało, pomaga w prawidłowej funkcji wydzielniczej układu moczowego. Mięta pieprzowa wspiera prawidłową motorykę układu pokarmowego oraz trawienie. Morszczyn nasila doznanie sytości, ogranicza wartość energetyczną spożywanego posiłku, co przyczynia się do kontroli masy ciała. Wspiera metabolizm energetyczny poprzez utrzymanie czynności tarczycy.

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat produktów a także chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiednich ziół, mieszanek oraz herbat.

tel. 32 250 02 57, 784 597 421

Adres mailowy:
herbarium.franciscus@gmail.com

Jak do nas trafić?