Flos | ZIELE PIĘCIORNIKA GĘSIEGO 50g

Zioła do zaparzania; produkt leczniczy wydawany bez recepty / Masa netto: 50 g
Producent: Flos
Dostępność: W magazynie
SKU: 5909990195527
5,00 zł

Wskazania do stosowania: Środek tradycyjnie stosowany doustnie jako pomocniczy w biegunkach o niewielkim nasileniu, a także zewnętrznie do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Specyfikacja
Składniki ziele pięciornika gęsiego (Potentillae anserinae herba)
Sposób użycia

Do stosowania doustnego w postaci odwaru:  Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 łyżkę stołową ziela (ok. 2,5 g) zalać 1/2 szklanki wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu pod przykryciem przez około 3 minuty, następnie przecedzić. W ten sposób przygotowany odwar pić 2 razy dziennie, pamiętając aby był on zawsze świeży i ciepły.

Do stosowania zewnętrznego: Tak samo przygotowany odwar używać do płukania jamy ustnej i gardła.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Dotychczas nie stwierdzono.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: Jeśli biegunce towarzyszy ból brzucha, gorączka, nudności, wymioty, w stolcu zaobserwowano ślady śluzu, krwi, ropy albo w przypadku wystąpienia innych niepokojących objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Również w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują nie wymienione w oznakowaniu opakowania działania niepożądane, należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje: Dotychczas nie stwierdzono.

Ciąża i laktacja: Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania podczas ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane: Możliwość nasilenia dolegliwości związanych z podrażnieniem żołądka. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy bezzwłocznie poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Przedawkowanie: Brak danych.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn: Brak danych.

Przechowywanie Przechowywać w w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat produktów a także chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiednich ziół, mieszanek oraz herbat.

tel. 32 250 02 57, 784 597 421

Adres mailowy:
herbarium.franciscus@gmail.com

Jak do nas trafić?