Flos | KORA WIERZBY Salicis cortex 50g

Pojedyncze zioło; produkt leczniczy wydawany bez recepty / Masa netto: 50 g
Producent: Flos
Dostępność: W magazynie
SKU: 5909990219025
4,00 zł

Wskazania do stosowania: choroby, które przebiegają z gorączką (np. przeziębienie), łagodne dolegliwości reumatyczne.

Specyfikacja
Składniki kora wierzby (Salicis cortex)
Sposób użycia

Podanie doustne w postaci odwaru.

Dołączony do opakowania kieliszek napełnić produktem do pełna usuwając nadmiar nożem, a następnie odmierzona ilość kory zalać 1 filiżanką wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu przez 30 min., ostudzić i przecedzić. Przygotowany świeży odwar wypić jednorazowo w ciągu dnia po posiłku.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Uczulenie na salicylany, astma, nadwrażliwość na niesterydowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u dzieci.

Interakcje: Przetwory z kory wierzby mogą nasilać działanie niesterydowych leków przeciwzapalnych i środkówprzeciwzakrzepowych.

Działania niepożądane: Możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i poinformować o nich lekarza.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: U chorych z dychawicą oskrzelową, niewydolnością nerek, wątroby, w zaburzeniach krzepnięcia, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy stosowanie należy skonsultować z lekarzem. Jeżeli gorączka nie ustąpi po 3 dniach leczenia lub przekroczy wartość 39°C, należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych.

Przechowywanie Przechowywać w w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat produktów a także chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiednich ziół, mieszanek oraz herbat.

tel. 32 250 02 57, 784 597 421

Adres mailowy:
herbarium.franciscus@gmail.com

Jak do nas trafić?