Berberys - oczyszczanie organizmu, wsparcie trawienia

Franciszkański suplement diety BERBERYS to wygodna w stosowaniu forma kapsułki celulozowej przeznaczony dla osób ceniących sobie wygodę zażywania. W swoim składzie zawiera węgiel aktywowany z okrywy orzecha kokosowego, ekstrakt z ziela Andrographisu standaryzowany na 20% andrografolidu oraz proszek z korzenia berberysu zwyczajnego. Zastosowany skład zawiera substancje czynne bogate w wiele związków wspomagających działanie naszego organizmu.

Berberys zwyczajny Berberis vulgaris zwany "polską cytryną" ze względu na dużą zawartość witaminy C w owocach jest doceniany już od tysiącleci. W średniowieczu berberys stosowano u chorych na żółtaczkę i malarię, a także u osób chorujących na wątrobę. Lekarze medycyny ludowej wykorzystywali owoce berberysu, aby zapobiegać rozwoju szkorbutu. Natomiast odwary z jego kory i korzeni stosowano przy kolkach wątrobowych. Obecnie w krajach tropikalnych berberys podawany jest w przypadku cholery i malarii. W medycynie naturalnej w celach leczniczych wykorzystuje się owoce, korę, liście i korzenie berberysu. Berberys w Polsce jest rzadką rośliną, ze względu na fakt, ze rósł na terenach przyległych do pól i był tępiony przez rolników. Pozyskuje się go ze stanowisk naturalnych i upraw. Wyciągi z berberysu, zawierają m. in. zespół alkaloidów (m. in. berberynę, palmatynę, magnoflorynę) i garbniki, które zwiększają wydzielanie żółci i ułatwiają jej przepływ przez drogi żółciowe, a także działają rozkurczowo na przewód pokarmowy, moczopędnie oraz przeciwgorączkowo. Z uwagi na gorzki smak pobudzają wydzielanie soku żołądkowego oraz są pomocne w kuracjach przeciwpasożytniczych.

Brodziuszka wiechowata Andrographis Paniculata pochodzi z rejonu Indii i Sri lanki. Ze względu na swój bardzo gorzki smak i silne działanie nazywany jest tam „Królem Gorzkim”. W medycynie tradycyjnej jest stosowany jako naturalny antybiotyk, przede wszystkim ceniony ze względu na działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, antynowotworowe, przeciwpasożytnicze. Andrographis to roślina, którą po dzień dzisiejszy wykorzystuje się w medycynie, za sprawą związków diterpenowych (nadziemna część zioła). Składniki zawarte w ziołu to: neoangrafolid oraz andrografolid. Poza nimi znajdziemy: taniny, saponiny, flawonoidy, a także sitosterole. Andrographis charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym, wzmacnia odporność, kontroluje apetyt (pomaga ograniczyć skłonność do przejadania się), a także chroni wątrobę. Najważniejsze jednak to właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jest bardzo pomocny w okresach jesienno-zimowych w stanach przeziębienia.

Węgiel aktywowany Cocos nuciphera Exocacarpium wykazuje silne działanie przeciwbiegunkowe. Działa korzystnie na błonę śluzową układu pokarmowego, wiąże gazy jelitowe, bakterie i toksyny a następnie wraz z nimi jest wydalany z organizmu. Natomiast mało kto wie, że węgiel może być szybką odtrutką na niektóre przedawkowane związki, ponieważ charakteryzuje się dużą powierzchnią wchłaniającą, wiąże gazy jelitowe, bakterie, toksyny, białko oraz niektóre leki (salicylany, paracetamol, barbiturany, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, fenole, alkaloidy, sole metali ciężkich, pochodne benzodiazepiny, chlormetiazol, chlorochinę, chlorpromazynę i pochodne fenotiazyny, klonidynę i inne leki pobudzające OUN, digoksynę, digitoksynę, ibuprofen, kwas mefenamowy, mianserynę, nikotynę, parakwat, inhibitory MAO, fenytoinę, propranolol i inne β-adrenolityki, chininę, teofilinę) i wydala je szybko z organizmu. Dlatego jest pomocny przy wszelkiego rodzaju oczyszczeniu organizmu. Ma również korzystny wpływ podczas przeziębień wywołanych bakteriami, ponieważ powoduje szybsze wydalanie ich z organizmu.

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat produktów a także chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiednich ziół, mieszanek oraz herbat.

tel. 32 250 02 57, 784 597 421

Adres mailowy:
herbarium.franciscus@gmail.com

Jak do nas trafić?