Kategorie
  Menu Close

  Benedyktynka DO RANY PRZYŁÓŻ 200 ml

  vol. 31% / Objętość netto: 200 ml

  Produkt dostępny tylko w sklepie stacjonarnym
  Dostępność: W magazynie
  40,00 zł
  Wyślij do
  *
  *
  Sposób wysyłki
  Nazwa
  Przybliżony czas
  Cena
  Brak opcji wysyłki

  W skład trunku wchodzi 17 ziół, które nadają mu delikatny anyżowy smak i aromat, oraz doskonale wpływają na trawienie przynosząc szybko ulgę po obfitym posiłku. Ponadto działa ogólnie wzmacniająco i rozgrzewająco na organizm i znakomicie poprawia nastrój. Benedyktynka "Do rany przyłóż" jest delikatna i łagodnie słodka. Piękny bukiet sprawia, że znakomicie nadaje się do koktajli, lodów, kawy, potraw.

  Benedyktynka to owoc wielowiekowej pracy mnichów nad dobroczynnym działaniem ziół. Benedyktynka początkami sięga 1510 roku, kiedy to mnich Bernardo sporządził miksturę z rumu, ziół i korzeni. Jako lek dla chorych i osłabionych braci szybko znalazła uznanie i sławę nie tylko w klasztorach benedyktyńskich, ale także na dworach królewskich. Pierwotną recepturę zmieniano i udoskonalano, a różne klasztory wypracowały własne oryginalne benedyktynki.

  Benedyktynka wytwarzana w opactwie w Lubiniu założonym w 1070 roku przez króla Bolesława Śmiałego, który sprowadził tu benedyktynów z opactwa św. Jakuba z Liege w Belgii. To tu swoją kronikę pisał Gall Anonim, a Ojciec Maciej w 1257 roku po raz pierwszy użył pojęcia Polonia Maior, nadając naszemu regionowi nazwę Wielkopolska. Benedyktynka wyprodukowana  została według własnej, unikalnej receptury w oparciu o XVI-wieczne benedyktyńskie zapisy.

  Dostępne pojemności: 200 ml, 500 ml