35% TANIEJ! KRÓTKA DATA Aboca | FITONASAL Pediatric - udrażnia i chroni błonę śluzową, od 6 m.ż.

Wyrób medyczny / Spray z atomizerem o poj. 125 ml
Producent: Aboca
SKU: 8032472015420
38,00 zł
Ship to
*
*
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options

Najlepiej zużyć przed końcem: 12.2021

Fitonasal Pediatric to innowacyjny preparat udrażniający nos, opracowany specjalnie do odtykania nosa najmłodszych pacjentów w przypadku niedrożności i podrażnienia jamy nosowej spowodowanych grypą, przeziębieniem, a także ostrym i przewlekłym alergicznym nieżytem nosa oraz zapaleniem zatok. Fitonasal Pediatric działa dzięki TANNISAL, kompleksowi molekularnemu zawierającemu taniny i halit, który współdziała z błoną śluzową, pełniąc różne zadania:

  • działanie udrażniające, dzięki zbilansowanemu działaniu osmotycznemu, które ułatwia przenikanie wody z zablokowanych tkanek, nie podrażniając i nie wysuszając błony śluzowej;
  • działanie ochronne błony śluzowej dzięki tworzeniu warstwy mukoadhezyjnej oraz działaniu antyoksydacyjnemu.

Ponadto produkt, dzięki rozpylanemu strumieniowi o stałym przepływie, dogłębnie oczyszcza jamę nosową, usuwając nadmiar śluzu i znajdujące się w nim czynniki patogenne, podrażniające i alergizujące (wirusy, bakterie, dym, smog, pyłki, substancje podrażniające itp.). To działanie jest przydatne u niemowląt, które nie potrafią wydmuchać nosa, oraz u dzieci, które robią to w niewłaściwy sposób.
Ze względu na te cechy Fitonasal Pediatric jest zalecany w przypadku kaszlu spowodowanego spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Zastój śluzu w jamie nosowej oraz obecność mikroorganizmów i substancji alergizujących, poprzez spływanie śluzu po tylnej ścianie gardła, mogą być przyczyną kaszlu lub innych dolegliwości, takich jak ból gardła i zapalenie ucha środkowego.

Stosowanie produktu u niemowląt i dzieci wspomaga oddychanie i ułatwia nocny odpoczynek.

Fitonasal Pediatric nie zawiera udrażniających substancji wazokonstrykcyjnych, a dzięki niefarmakologicznemu mechanizmowi działania nie wysusza błony śluzowej nosa, nie podrażnia i może być stosowany wielokrotnie w ciągu dnia, także przez dłuższy okres.

OPAKOWANIE
Fitonasal Pediatric jest dostępny w opakowaniu z atomizerem z technologią „bag on valve”. Zalety atomizera:
1. Praktyczność - rozpylanie strumienia o stałym przepływie i w każdej pozycji, co jest przydatne zwłaszcza w pierwszych latach życia.
2. Ergonomiczność - końcówka rozpylająca została opracowana tak, by pasować do nosków nawet najmłodszych pacjentów.
3. Jakość - produkt jest umieszczony w izolowanej torebce zewnętrznej tak, by umożliwiać wyrzut zawartości a nie cofanie się powietrza, płynów i innych pozostałości.
4. Ochrona środowiska - Zawiera azot, który nie niszczy warstwy ozonowej.

Specyfikacja
Attribute nameAttribute value
Składniki

Substancje czynne: TANNISAL, standaryzowany kompleks molekularny, zawierający: frakcję taninową z oczaru wirginijskiego i halit (sól wydobywana ze złóż kopalin, nieprzetworzona chemicznie).

Zawiera ponadto: wodę, glicerynę roślinną, sok z cytryny, nahcolite (naturalny wodorowęglan sodu).
Produkt nie zawiera konserwantów.

Sposób użycia

Stosować Fitonasal Pediatric co najmniej 2 razy dziennie, rano i wieczorem, oraz w razie potrzeby.

Dla skutecznego działania udrażniającego i ochronnego na błonę śluzową należy stosować Fitonasal Pediatric w następujący sposób:

1. Od 6. miesiąca do 1. roku życia
Położyć dziecko na boku, umieścić końcówkę atomizera w górnym nozdrzu i rozpylić produkt.Powtórzyć czynność z drugim nozdrzem, kładąc dziecko na drugim boku.

2. Powyżej 1. roku życia Umieścić końcówkę atomizera w nozdrzu i delikatnie nacisnąć, przytrzymując przez kilka sekund.
Oczyścić nos lub, jeśli to możliwe, wydmuchać i rozpylić do drugiego nozdrza.
Po każdym użyciu wyczyścić atomizer za pomocą czystej, wilgotnej szmatki i dokładnie wysuszyć.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. W przypadku nieustąpienia objawów należy skonsultować się z lekarzem. Stosować wyłącznie do nosa. Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu przemyć oczy wodą.

Uwaga - Opakowanie pod ciśnieniem: w razie podgrzania może eksplodować. Nie przekłuwać ani nie palić, nawet po zużyciu. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, iskier, otwartych płomieni i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Chronić przed promieniami słonecznymi. Nie narażać na temperatury wyższe niż 50°C/122°F. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat produktów a także chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiednich ziół, mieszanek oraz herbat.

tel. 32 250 02 57, 784 597 421

Adres mailowy:
herbarium.franciscus@gmail.com

Jak do nas trafić?